blog kaydol giriş hakkında sss

Çocuklar çizgi film izlemeyi çok severler. Anne babalar ve öğretmenler olarak çocuklarımıza çizgi film izletmeli miyiz?

soruldu 02.12 '2010 saat 11:51

hasretnuhoglu's gravatar image

hasretnuhoglu ♦♦
1.6k202853

düzenledi 06.03 '2011 saat 04:25

mertnuhoglu's gravatar image

mertnuhoglu ♦♦
4062512


Tabi ki çocuklar çizgi filmi çok severler ve büyük bir dikkatle izlerler. Onları severek yaptıkları bu etkinlikten mahrum bırakmak ver çizgi film izlemelerini yasaklamak büyük bir hata olur. Ancak çizgi film izlemesini engellemeyelim diyerekte önümüze gelen her çizgi filmi izletmemeliyiz.

Çocuklar gördüklerinden oldukça fazla etkileniyorlar ve izledikleri birçok şeyi oyunlarında bir şekilde ortaya koyuyorlar. Çizgi filmde anlatılan konu ve karakterler en önemli etkenler. Ailelerin ve öğretmenlerin çizgi film seçerken dikkat etmeleri gereken en önmeli konu filmin karakterleri ve içeriği olmalıdır. Film seçerken karakterlerin özellikleriine ve gerçeğe yansıtan ya da gerçeğe yakın olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü çocuklar çizgi filmlerede en çok karakterlerden etkilenir. Onların yaptıklarını yaparlar, arkadaşlarına onlar gibi davranırlar, onlar gibi konuşurlar ve piyasadaki karakterleri yansıtan eşyalarla onlar gibi giyinirler.

Çizgi film konuları çocuğun gelişimlerine uygun olmalı, onların anlayabileceği niteliklerde ve çocuklarda olumlu davranışlar oluşturmalıdır. Günümüzde çocuklara yönelik yayın yapan birçok televizyon kanalında ya da sinemada çok farklı çizgi filmler yayınlanmaktadır. Ancak her çizgi filmin çocuklara uygun olduğunu söylemek zor.

Çocuklara izletilecek çizgi filmler hep güzel şeyleri anlatan çizgi filmler olmalı demiyorum. İzlenen çizgi filmler çocuklara gerçekleride anlatmalıdır.

İzletilen çizgi filmlerin konusu, karakterleri, yaşanan olaylar çok önmeli dedik. Bütün bunların yanısıra önemli olan bir diğer şey ise zaman... Çocukların çizgi filmi ne kadar süre izledikleri çok önemli. "Çocuk çizgi film izliyor, sesi çoıkmıyor, yaramazlık yapmıyor, bende işlerimi rahat yapayım" diyerek çocujklara bütün gün çizgi film izletilmemeli... Aileler ve öğretmenler çizgi film izletmeli ancak bu konuda her zaman sınırlı ve seçici davranmalı...

yanıtlandı 05.12 '2010 saat 08:17

ezine's gravatar image

ezine ♦♦
1.1k162342

düzenledi 06.03 '2011 saat 04:02

mertnuhoglu's gravatar image

mertnuhoglu ♦♦
4062512

Yanıtınız
önizleme/normal görünüm

Bu soruyu takip et (abonelik)

Email (geçerli olmalı (kimseye verilmeyecek)):

Buradan (giriş yapmanızın ardından) bu soruyla ilgili güncellemelere dair email haberlerine abone olabilirsiniz.

By RSS:

yanıtlar

Yanıtlar ve Yorumlar

Markdown temelleri

  • *italic* veya __italic__
  • **bold** veya __bold__
  • link:[metin](http://url.com/ "başlık")
  • resim?![alt metin](/path/img.jpg "başlık")
  • numaralandırılmış liste: 1. Foo 2. Bar
  • to add a line break simply add two spaces to where you would like the new line to be.
  • temel HTML kodları desteklenir

Etiketler :

×3
×3

Asked: 02.12 '2010 saat 11:51

Görüldü : 4,540 defa

En son güncelleme : 02.03 '2011 saat 04:32