Sağlığımızı Koruyanlar- Meslek tanıtımı kitapları

sağlığımızı koruyanlar 197x300 Sağlığımızı Koruyanlar  Meslek tanıtımı kitapları

 

Final kültür ve sanat yayınları yeni bir kitap serisi yayınladı, meslekler. Sağlığımızı koruyanlar, yangın savaşçıları, uzay kaşifleri ve beş duyumuz.

Sağlığımızı koruyanlar doktorlar, hemşireler, sağlıkçılar. Bu yayınlarla meslekler çok ilgi çekici şekilde anlatılıyor. Doktor elinde çantasıyla çıktığı yolda çocuklara aşı yapıyor, yaralıları iyileştiriyor, hastaları tedavi ediyor, ameliyatlar yapıyor. Teorik bilgiler çocukların anlayacağı şekilde, basitleştirilerek anlatılmaya çalışılıyor. Çizimler çok canlı, görsel tasarımı çok iyi.

Çocuklar bir doktor şekli verilmiş karton kağıt ile hem sağlığımızı koruyanların kimler olduğunu ve neler yaptıklarını eğlenceli bir şekilde öğreniyorlar. Gittikleri her yere kitaplarını götürebiliyorlar.

sağlığımızı koruyanlar 2 Sağlığımızı Koruyanlar  Meslek tanıtımı kitapları

Özellikle aşıdan korkan çocukların korkusunu yenmeleri için, doktorları sevdirecek etkili bir kitap. Çocuk kitabı her çevirdiğinde sağlığıyla ilgili farklı noktaları öğrenecek.

Yetişkinlerin klasik sorularından biri olan “büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna doktor olacağım diye cevap veren çocuklara, doktorları ve doktorların yaşadıklarını basit bir dille anlamalarını sağlayacak etkili bir hediye kitabı.

Sadece doktorları değil, çocukların merak ettikleri meslekleri yakından tanımalarına fırsat verecek başka kitapları da var final kültür sanat yayınlarının.

itfaiyeci Sağlığımızı Koruyanlar  Meslek tanıtımı kitapları

Yangın savaşçıları

Çocuklar bu kitaplarla bir savaşçı gibi yangınla savaşıp çocukları yangından kurtaracaklar, ya da bir kaşif gibi uzayı keşfedecekler. Öğrendikleri her bilgiyi arkadaşlarıyla paylaşarak öğrendiklerini pekiştirecekler. Çocukların hayal dünyalarını şekillendirecek, öğretici ve eğlendirici bir kitap serisi. Anne babalar da bu kitapları çocuklarıyla birlikte okurken zevk alacaklar.

uzay kaşifleri Sağlığımızı Koruyanlar  Meslek tanıtımı kitapları

Uzay kaşifleri

Meslekler serisini çocuklarına okuyan anne babalar veya öğretmenler varsa, siz de deneyimlerinizi bizlerle paylaşın. Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırma noktasında bize yardımcı olacak bir kitap serisi.

Okumanızı tavsiye ediyoruz: Çocuklara kitap okumayı sevdirecek 11 etkili yol yazımızı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

İlgili yazı yok.

Yorum

  1. gamze diyor:

    Saglıgımızı koruyanlar kitabının içerigi saglıkla ilgili çocukları korkutmamak ve onların saglıgımızın onemlı oldugunu anlatmak gerekır.Çocuklara mesleklerle saglık görevlilerini tanıtmak için görsel olarak hazırlanmış kitaplar çocuklara sunulur.Sadece doktorları degil çocukların merak ettikleri meslekleri yakından tanımaları için hazırlanan kıtaplar görsel ve renk bakımından çocuklara sunulur.kitap okuma alışkalnlıklarını ılgılerını çekicek şekilde onlara sunmalıyız böylece kıtap okuma ısteklerı daha çok artar…

  2. sera ayvili diyor:

    gerçekten harika bayılmak üzereyim gerçekten çok güzel sssssüüüüüüüpppppeeeeer bu siteye tşk ediyorum

Aklınızda ne var?

*

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes