Ali Babanın Bir Çiftliği Var Çiftliğinde…

“Ali Babanın bir çiftliği var

Çiftliğinde horozları var

üürürüüüü diye bağırır

Çiftliğinde Ali babanın”

ali baba 2 Ali Babanın Bir Çiftliği Var Çiftliğinde...

 

Çocukluğumuzda en çok duyduğumuz, en çok sevdiğimiz şarkılardan biri Ali babanın çiftliği. Dünyanın pek çok ülkesinde bilinen, tüm dünya çocuklarının çok sevdiği, dinlerken eğlendiği, eğlenirken hayvan sesleri çıkarttığı çok yönlü bir şarkı.

 

 

Küçük yaşlarda çocuklar hayvanları çok severler. Çevrelerinde gördükleri hayvanları takip ederler ve çok iyi gözlem yaparlar. Bu dönemde çevrelerinde gördükleri hayvanları bu şarkıyla pekiştirebilirler. Şarkı sözleri çok basit, anlaşılır, sözler sürekli tekrar edildiği için hatırlaması kolay. Melodisi de canlı, heyecanlı. Çocuklarla interaktif bir ilişki kuruyor şarkı. Şarkıyı dinlerken hayvan seslerini çıkarmada, çocuklar şarkıyı bilmeseler bile, ses taklidini çok rahat yapabiliyorlar.

AdamOlacakMinikGrubu tüm dünya çocukları için Ali babanın çiftliği şarkısı için bir video hazırladı. Seyrederken kendi çocukluğunuzu hatırlamanızı ve çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirmenizi umuyorum. Videoyu hazırlarken ben de çocukluğumu yeniden yaşadım sanki, çok uğraştım ama çocuklar için güzel şeyler yapmak herşeyden daha değerli.

Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.

İlgili yazılar:

 1. Bir Tohumdan Binlerce Meyveye
 2. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesinde Bir gün…
 3. Benim de Sesim Var-Sesimi Duyun
 4. Sek sek oynamaya var mısınız?
 5. Yaşayan Bir Çocuk Kütüphanesi Diliyorum

Yorum

 1. Ahmet Özgül diyor:

  Çok hoş bir video olmuş, yüzümde tebessümlerle izledim, elinize sağlık …

 2. fatmaceylan diyor:

  Ali Babanın Çİftliği küçüklüğümde kardeşlerimle eğlenerek söylediğimiz şarkıyı şimdi oğlumla birlikte eğlenerek söylüyoruz…eline sağlık çok güzel olmuş eğlenerek izledik.teşekkür ederiz..

 3. hatice nuhoğlu diyor:

  Bu şarkıyı ben de çok seviyorum. Hatırlıyorum, ilkokul birinci sınıftayken okula gitmediğim birgün öğretmenimiz bu şarkıyı öğretmişti sınıfa, çok üzülmüştüm arkadaşlarımla birlikte öğrenemediğim için. Fakat öğrendikten sonra uzun bir süre bütün sınıfça eğlenerek ve çok severek söylediğimiz bir şarkı olmuştu.

 4. okyanus diyor:

  Çok güzel olmuş elinize, yüreğinize,emeğinize sağlık..Çok eğelenerek izledik kızımla…

 5. çok güzel şarkkkııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı

Aklınızda ne var?

*

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes